[Cyfrowe.pl] Szelki, sakwy, walizki i inne – jak przenosić aparat?

marissa grootes TVllFyGaLEA unsplash kopia

W świecie fotografii jest wiele sposobów na przenoszenie aparatu i obiektywów. Najpopularniejsze to oczywiście torby fotograficzne, czy też plecaki fotograficzne. Są jednak również inne, alternatywne, i często lepsze sposoby na przenoszenie sprzętu fotograficznego! Jakie?

Jedną z moich ulubionych są sakwy reporterskie, czasami nazywane też pasem reporterskim, lub pasem fotograficznym. Jest to nic innego jak… pas z sakwami do obiektywów. Tak proste, a jednocześnie tak skuteczne! Pozwalają one na bardzo szybką zmianę obiektywów, co jest niezwykle przydatne przy pracy fotoreportera!

Zamiast pasków fotograficznych można wybrać szelki fotograficzne. Dzięki nim można przenosić jeden, dwa, a czasem i trzy aparaty z różnymi obiektywami! Przydaje się to między innymi podczas ślubów, reportaży, fotografii sportowej, czy też fotografii dzikiej natury. Dwa aparaty z dwoma różnymi aparatami zawsze pod ręką? No warto to przemyśleć!

Jeśli dużo podróżujesz samolotem i chcesz by Twój sprzęt fotograficzny był maksymalnie bezpieczny to warto kupić dobrą walizkę fotograficzną. Czym różni się od takiej zwykłej walizki? Przede wszystkim budową. Walizka fotograficzna jest wykonana z super wytrzymałego tworzywa, których wytrzymałość potwierdzają atesty wojskowe! Dodatkowo walizki fotograficzne posiadają system wyrównujący ciśnienie, dzięki czemu możesz mieć pewność, że nie uszkodzi ono aparatu, ani obiektywu.

Na rynku jest również sporo innych rozwiązań, które dość szczegółowo opisałem w artykule na blogu Cyfrowe.pl. Polecam do niego zajrzeć! Myślę, że może Ci ono pomóc znaleźć idealne rozwiązanie do transportowania Twojego aparatu: Torba czy plecak fotograficzny? Na tym świat się nie kończy! (link)